Artykuły szkolne dla pierwszoklasisty

Gdy zbliża się nowy rok szkolny, większość rodziców już myśli o tym, że trzeba zaopatrzyć dziecko w niezbędne artykuły szkolne. Zwłaszcza rodzice pierwszoklasistów mają z tym kłopot. Dlatego często czekają na rozpoczęcie roku szkolnego, by od nauczycieli dowiedzieć się, jakie są wymagania dotyczące obowiązkowych artykułów szkolnych. Można to jednak zrobić wcześniej, a nawet gdy nie kupi się wszystkiego, braki uzupełni się po spotkaniu w szkole.

Najczęściej wymagane szkolne artykuły dla dzieci

Rodzice, których dzieci już uczęszczają do szkoły wiedzą, że jest wiele rzeczy, które powinien posiadać uczeń.

 Po pierwsze plecak lub tornister

Wbrew pozorom nie jest to łatwa sprawa. Wybierając jednak plecak, warto zwrócić uwagę na jego ciężar (wypełniony nie może ważyć więcej niż 10% wagi dziecka), kształt – dopasowany do wzrostu i sylwetki dziecka, a także wytrzymałość i bezpieczeństwo (elementy odblaskowe).

Piórnik – w formie tuby czy rozkładany?

W piórniku tubie w przeciwieństwie do rozkładanego nie trzeba segregować i wkładać wszystkich przyborów do osobnych przegródek, co można uznać za zaletę, bo dziecko ma możliwość szybkiego złożenia przyborów po lekcji. Jednocześnie trudniej w takim piórniku szuka się potrzebnej rzeczy.

W dalszej kolejności wymienić trzeba artykuły szkolne takie jak: zeszyty, okładki, kredki, temperówkę, nożyczki, ołówek, gumkę, klej, plastelinę oraz teczkę na prace. Konieczny też będzie worek na obuwie, strój gimnastyczny i pojemnik na śniadanie.

Jak widać, artykułów szkolnych jest wiele, dlatego zakupami warto zająć się wcześniej.