Bardzo wygodny i funkcjonalny pajacyk niemowlęcy

Zakup pierwszych ubranek dla dziecka bywa dość kłopotliwy, zwłaszcza gdy chodzi o pierwsze dziecko i związany z tym brak doświadczenia rodziców. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest bardzo funkcjonalny pajacyk niemowlęcy.

Pajacyki niemowlęce

Niemowlęce pajacyki to jednoczęściowe ubrania, które mogą być z powodzeniem stosowane u nawet najmniejszych dzieci. Pajacyk niemowlęcy posiada długie rękawy i nogawki, które zakrywają ręce i nogi malucha. Pajacyki niemowlęce przeznaczone dla noworodków posiadają również możliwość zakrycia stóp oraz dłoni dziecka. Niemowlęce pajacyki w większych rozmiarach mają nogawki wykończone ściągaczem. W pierwszym wypadku ma to zapobiec ewentualnemu ściągnięciu skarpetki i wychłodzeniu stopy dziecka, w drugim – umożliwia założenie skarpet i bucików.    

Pajacyki niemowlęce – rodzaj zapięcia   

Niemowlęce pajacyki mogą być zapinane na suwak lub napy. W pierwszym przypadku niezwykle ważne jest to, aby zamek błyskawiczny był odpowiednio zabezpieczony i nie powodował dyskomfortu oraz otarć skóry dziecka. W drugim przypadku, drobne wciskane guziki powinny być starannie wszyte tak, aby nie było możliwości ich odpadnięcia i wchłonięcia przez dziecko. Niezależnie od rodzaju zapięcia zazwyczaj ma ono kształt litery Y i przebiega na całej długości pajacyka. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i zdecydowanie ułatwia przebieranie pieluchy małego dziecka.

Pajacyki niemowlęce – wygoda użytkowania

Z uwagi na to, że pajacyki zakrywają całe ciało dziecka nie ma potrzeby stosowania koszulek lub innych części garderoby. Zapewnia to duży komfort dla dziecka, ponieważ pojedyncza warstwa ubrania nie zawija się oraz nie uciska jego ciała. Pajacyki niemowlęce mogą być zatem stosowane zarówno podczas popołudniowej drzemki malucha, jak również podczas nocnego snu. W przypadku chłodnych wieczorów oraz nocy warto założyć dziecku śpiworek, który zabezpieczy je przed wychłodzeniem. Oczywiście jego grubość powinna być dostosowana do temperatury panującej w pokoju, ponieważ zarówno wychłodzenie dziecka, jak i jego przegrzanie nie jest wskazane.