Buty szkolne dla dziewczynki

Zmiana obuwia w szkole nie jest szczególnie lubiana przez uczniów, ale jest konieczna z punktu widzenia ortopedii i higieny. Siedzenie przez wiele godzin w ogrzewanym pomieszczeniu w długich botkach czy butach z dodatkowym zabezpieczeniem przed chłodem może doprowadzić do nadmiernego pocenia stóp. Warto zatem wybierać buty na zmianę tak, aby noszące je dziecko nie czuło się z tego powodu dodatkowo „uciemiężone”.

Jakie buty na zmianę wybrać dla dziewczynki

Buty do szkoły dla dziewczynek kojarzy się najczęściej z wygodnymi tenisówkami, wsuwanymi balerinami czy też butami sportowymi zapinanymi na rzepy, na których pojawiają się ulubieni bohaterowie czy też zdobienia wykorzystujące kryształy Swarovskiego. Jeśli dziewczynka posiada jedną parę butów na zmianę i będzie je nosić zarówno wtedy, gdy będzie w jeansach, jak i wtedy, gdy założy bardziej elegancką spódniczkę, wówczas zdecydowanie lepszym rozwiązaniem wydają się tenisówki czy baleriny, które nie posiadają dodatkowych zapięć lub też są butami wsuwanymi z elastycznymi wstawkami. Takie obuwie ma charakter uniwersalny.

Z kolei buty sportowe, trampki czy wiązane tenisówki, wyglądają zdecydowanie atrakcyjniej w połączeniu z ubraniami w stylu sportowym.