Co powinno znaleźć się w wyprawce dla maluszka?

Przyjście na świat nowego członka rodziny to czas pełen oczekiwania i najlepszy okres na stopniowe kompletowanie wyprawki dla maluszka. Kiedy udajemy się do sklepu z artykułami dla niemowląt, warto wiedzieć co dokładnie powinna zawierać wyprawka dla maluszka, by niczego w niej nie zabrakło, ale jednocześnie aby nie kupić szeregu ładnych, ale mało praktycznych przedmiotów.

zestaw dla noworodka

Kompletujemy wyprawkę!

Każdy zestaw dla noworodka powinien być wyposażony w hipoalergiczne kosmetyki i artykuły higieniczne, takie jak oliwki, kremy na odparzenia, pampersy czy chusteczki nawilżane. Dobrze jest zaopatrzyć się w body zapinane od przodu, kiedy maluszek będzie już unosił główkę, można przejść do body zapinanych z boku – na początek wystarczy kilka sztuk ubranek, ponieważ niemowlę rośnie bardzo szybko. W zestawie dla niemowlaka nie powinno zabraknąć również butelki i smoczka oraz dwóch czapeczek zawiązywanych pod brodą na troczki – przyda się jedna cienka i druga cieplejsza. Bardzo potrzebny okaże się również niewielki, ale miękki kocyk wykonany z przyjemnego w dotyku i ciepłego polaru (zobacz na https://www.trilli.pl/wyprawka-dla-maluszka-c-10_18.html).

O czym jeszcze pamiętać?

Oczywiście zestaw dla niemowlaka nie kończy się na artykułach pierwszej potrzeby. Mamy przecież samochody, ogrody i chcemy zapewnić maluchowi to, co najlepsze. Częścią wyprawki będzie oczywiście wózek, a także fotelik samochodowy, huśtawka dla większych dzieci czy zabawki. Wiele z tych akcesoriów można jednak odkupić od kogoś, w końcu dzieci szybko wyrastają z pewnych przedmiotów, a w tym czasie nie zdążą ich zniszczyć. Kupno używanego wózka czy fotelika okaże się na pewno znacznie tańsze niż modelu prosto ze sklepu dziecięcego.