Dlaczego dzieciaki z lat 90 zachwycały się kostką Rubika?

Dzieciaki pokochały komputerowe gry taktyczne, w których trzeba zdobywać poszczególne etapy, by móc ukończyć misję. Przez tę ekspansję wirtualnych gier, stara, poczciwa kostka Rubika poszła nieco w kąt. Teraz już mało który dzieciak głowi się, układanie kostki rubika. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wspomniana zabawa jest nieco archaiczna.

 

Internet źródłem wiedzy na temat kostki Rubika

Nie jest tajemnicą, iż w sieci można znaleźć informacje prawie na każdy temat. W związku z tym zapytanie jak ułożyć kostkę Rubika miałoby pewnie mnóstwo potencjalnych odpowiedzi. Na serwisach z filmikami krążą porady jak uporać się w kilka minut z ułożeniem kultowego sześcianu. Z ich pomocą nawet laik jest w stanie zrobić to błyskawicznie. Dawniej ułożenie owej kostki zajmowało maluchom nawet kilka tygodni.

 

Jak wyglądało w latach 90 układanie kostki Rubika?

Dla dzieciaków urodzonych w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku rozrywka była bardzo atrakcyjna. Po pierwsze dlatego, że była bardzo kolorowa i można się nią było bawić, gdziekolwiek się chciało. Po drugie kostka ta była bardzo lekka i odporna na uszkodzenia. Samo jej posiadanie oznaczało, iż jest się kimś wyjątkowym. To pewnie dlatego, że tego typu zabawki było trudno dostępne i dosyć drogie.

 

W związku z tym na ich zakup mogli sobie pozwolić ludzie majętni. Co do jej ułożenia to sukces zależał głównie od bystrości umysłu dziecka i jego wytrwałości. Nie mogło ono liczyć na gotowe podpowiedzi, więc do wszystkiego musiało dojść samodzielnie. Kostka Rubika była czymś w rodzaju puzzli, tylko że miała nieco większy stopień trudności.