Huśtawka dla dzieci – wcale nie musisz mieć ogrodu!

Szczęśliwcy, którzy mieszkają w domu jednorodzinnym z dużym ogrodem mogą puścić wodze fantazji, budując dla dziecka przestronny plac zabaw, na terenie którego znajdzie się piaskownica, huśtawka czy też domek dla dzieci. Zdecydowana większość ludzi mieszka jednak w blokach i mają ograniczone możliwości tworzenia dla maluchów dodatkowych atrakcji. Jednak nie oznacza to, że nic w tym temacie nie da się zrobić.

huśtawki dla dzieci

Huśtawka dziecięca nie tylko do ogrodu

Producenci zabawek i akcesoriów dziecięcych prezentują coraz szerszą ofertę ciekawych rozwiązań dostosowanych do warunków miejskich. Niemal w każdym sklepie można obecnie dostać huśtawkę dla dzieci, którą z powodzeniem można zamontować w pokoju malucha. Dostępne są rozmaite wersje kolorystyczne, dzięki czemu bez najmniejszego problemu da się dobrać huśtawkę do wystroju pokoju.

Jak wybrać huśtawkę dla niemowląt i dzieci?

Huśtawka dla dzieci powinna przede wszystkim być odpowiednio dobrana do wieku i wagi dziecka. Huśtawka dla niemowląt, która z powodzeniem zastąpi kołyskę będzie miała zupełnie inną budowę niż huśtawka przeznaczona dla starszych dzieci. Należy również zwrócić uwagę na solidność jej wykonania, ponieważ od tego zależy bezpieczeństwo maluchów. Powinno się wybierać wyłącznie te produkty, które posiadają specjalistyczne atesty i zostały dopuszczone do użytkowania przez dzieci w określonym wieku. Większość huśtawek posiada prosty sposób montażu – wystarczy mieć pod ręką wiertarkę i wkręty odpowiedniej długości.