Jak działa kostka Rubika Pyraminx?

Tradycyjne kostki Rubika są z pewnością wszystkim dobrze znane. Warto jednak wiedzieć, że na rynku można znaleźć wiele różnych wariantów wspomnianej zabawki. Przykładem jest kostka Rubika Pyraminx, która już na pierwszy rzut oka nie przypomina swojego pierwowzoru.

 

Unikatowy kształt

Jak sama nazwa wskazuje, kostka Rubika Pyraminx ma kształt piramidy. Jest to produkt czterościenny, a więc zasada działania jest standardowa. Układanka wymaga nie tylko logicznego myślenia, ale również cierpliwości. To świetna odmiana dla tych, którzy opanowali już umiejętność układania klasycznej kostki.

Warto wspomnieć, że każda ściana pokryta jest kolorowymi trójkątami. W przypadku standardowych kostek Rubika były to kwadraty.

 

Nowe metody układania

Ułożenie magicznej kostki przypominającej piramidę jest sporym wyzwaniem. Trzeba dodać, że nie można tutaj stosować algorytmów, które sprawdzały się w przypadku modelu sześciennego. Konieczne jest wypracowanie zupełnie nowej metody, co dla wielu osób z pewnością będzie zaletą.

Oczywiście w sieci dostępne są liczne poradniki dotyczące układania kostki. Nie każdy jednak chce z nich korzystać. Samodzielne ułożenie układanki jest źródłem wielkiej dumy oraz radości.