Jak wybrać rożek idealny?

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to niezwykle przyjemny moment w życiu każdej, oczekującej na przyjście na świat swojego dziecka, mamy. Oprócz ubranek, pieluszek jednorazowych i tych tetrowych lub bawełnianych, mamy często decydują się również na zakup rożka niemowlęcego. Jak wybrać taki, który będzie najlepszy?

Kolor i wzór

najlepszy rożek niemowlęcyDzisiejsze rożki w niczym nie przypominają niegdysiejszych „becików”. Są ładne, kolorowe, przyjemne dla oka i skóry. Piękne kolory i niezwykłe wzornictwo sprawiają, że same w sobie stają się często elementami dekoracyjnymi, podkreślającymi obecność maluszka w domu. Przy wyborze idealnego rożka mamy często decydują się na uspakajające pastele, tymczasem w wielu książkach i artykułach poświęconych rozwojowi niemowląt, to właśnie kolory czarny i czerwony wskazuje się jako te, stymulujące rozwój. Być może, przed wyborem idealnego rożka warto więc się nad tym nieco zastanowić, poczytać i wyrobić sobie na ten temat własne zdanie. Oczywiście raczej trudno sobie wyobrazić upiornie czarny rożek niemowlęcy taki jak ten, ale już np. rożek z czarnymi lub czerwonymi elementami do rzadkości już nie należą.

Materiał

Przed zakupem rożka warto sprawdzić, jakie zalecenia odnośnie prania i użytkowania zostały umieszczone na wszywce materiałowej. Idealne rożki można prać w dość wysokiej temperaturze (jak np. kołdry) i prasować. Jest to szczególnie ważne w przypadku noworodków, których skóra jest delikatna i wrażliwa na różne czynniki środowiskowe a także grzyby, bakterie, wirusy. Jest to szczególnie ważne jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że towarzyszą dzieciom w szpitalu na porodówce, a dodatkowo potrafią się czasem brzydko zabrudzić.

Funkcjonalność

Najwygodniejsze w użytkowaniu są rożki zapinane na rzep. Można je szybko zapiąć i rozpiąć właściwie jedną ręką. Na rynku dostępne są również rożki wiązane i zapinane na zatrzaski lub zamek błyskawiczny. Wybór sposobu zapięcia chociaż może się wydawać błahostką, warto przemyśleć i przetestować odpowiednio wcześniej.