Jaki nocnik dla dziecka?

Wszyscy rodzice w ogromną niecierpliwością czekają na moment kiedy ich dziecko po raz pierwszy usiądzie na nocniku. Jedynym maluchom zajmuje to mniej czasu, innym więcej. Niezależnie jednak od tego kiedy to nastąpi z pewnością jest to niezwykle ważny moment zarówno dla dziecka, jak i rodziców.

Kiedy kupić nocnik?

Moment kiedy decydujemy się na zakup nocnika nie może być przypadkowy. Najlepiej kiedy dziecko ma około 12 miesięcy. To czas kiedy maluch zaczyna rozumieć, iż posiada potrzeby fizjologiczne. Oczywiście trzeba pamiętać, że dziecko od razu na nocniku siedzieć nie będzie. Na to potrzeba trochę czasu. Dziecko musi się po prostu z nocnikiem oswoić. Innym rozwiązaniem jest kupno na początku nocnika jednorazowego. Może być to np. jednorazowy nocnik dla dzieci Tron.

Dlaczego nocnik jednorazowy?

Przede wszystkim jest on bardzo praktyczny. W czasie podróży można go zabrać ze sobą. Jest także niezwykle łatwy w użyciu. Wystarczy go rozłożyć i złożyć. Przykładem może być wspomniany nocnik Tron. Nie można także zapomnieć o ekologii. Warto wiedzieć, że nocnik jednorazowy Tron produkowany jest z materiałów, które przyjazne są środowisku.

Nocnik jednorazowy może być zatem idealnym uzupełnieniem nocnika tradycyjnego. To z jakiego nocnika dziecko będzie chciało korzystać zależeć będzie wyłącznie od danej sytuacji.