Jaki piórnik wybrać?

Piórniki szkolne są jedną z części wyprawki na rok szkolny, która jest wymieniana dość często, choć mogłaby służyć latami. Wpływ na to ma np. moda oraz zmieniające się upodobania ucznia.

Rodzaje piórników

Rodzajów piórników jest przynajmniej kilka: saszetki, etui, rozkładane, podwójne, a nawet potrójne. Wybór jest więc bogaty zwłaszcza, że i kolorystyka oraz wzornictwo także są bardzo różnorodne.

Dzięki temu, jeśli chodzi o piórniki dla dzieci, można dokonać właściwego wyboru, zarówno pod kątem użyteczności, jak i estetyki.

Dzieci potrafią mieć co roku inne preferencje co do piórnika. Zmienia się bowiem ich gust, ale i upodobania co do oglądanych i czytanych bajek. Nic więc dziwnego, że co jakiś czas chcą mieć gadżety związane z ulubionymi postaciami filmowymi lub zwierzakami. Dzieci lubią psy, koty, konie – a zdarzają się piórniki także z podobiznami takich zwierząt.

Dlaczego forma pośrednia bywa najlepsza?

W sporej ilości przypadków najpopularniejszym wyborem bywa piórnik Milan dwukomorowy dla dziecka. Zajmuje on mniej miejsca, niż piórnik trzykomorowy, a łatwiej w nim zmieścić sporo artykułów szkolnym, niż np. w typowej saszetce i to w nienagannym porządku.

Nic więc dziwnego, że są klasy, których uczniowie posiadają przede wszystkim piórniki dwukomorowe. Dzięki różnorodności wzorów, rzadko zdarza się, że w jednej klasie powtarza się jeden wzór piórnika. Dzięki temu, każde dziecko z daleka rozpozna swoją własność.