Jakie pamiątki przywieźć dziecku ze Szczecina?

Wielkimi krokami zbliża się czas letnich wyjazdów. Dzieci nie mogą się już doczekać wakacji, a ich rodzice odliczają dni do długiego urlopu. Jak co roku wiele rodzin wybierze wyjazd nad polskie morze. Będąc w województwie zachodniopomorskim warto odwiedzić Szczecin.

Niezwykłe miasto nad Odrą

Charakterystycznymi cechami Szczecina są eklektyczne kamienice w centrum, a także żeliwne pompy z XIX wieku, które można zobaczyć na ulicach. Stolica województwa zachodniopomorskiego, ze względu na piękną fasadę ratusza oraz gwiaździsty układ urbanistyczny, zwana jest Paryżem północy. Pod względem powierzchni Szczecin jest trzecim największym miastem Polski. Posiada bardzo ciekawą historię i jest zdecydowanie godny odwiedzenia.

lego

Co przywieźć dziecku z wycieczki?

Po względem ilości sklepów z pamiątkami i hurtowni zabawek Szczecin nie ustępuje nawet najbardziej turystycznym miastom polski. Doskonałą pamiątką, wiążącą się z architekturą miasta, będzie zawieszka do kluczy z sylwetką trzech portowych żurawi z Nabrzeża Starówka. Dzieci powinny być zadowolone ze starannie wykonanych magnesów, kubków lub kolorowych maskotek w kształcie żaglówek. Zobacz ofertę online: https://bebito.pl/ Sklepy zaopatruje sprawdzona hurtownia zabawek Szczecin  bardzo dba o jakość swoich pamiątek.

Będąc w północno-zachodniej części Polski warto odwiedzić Szczecin. Będziemy pozytywnie zaskoczeni niezwykłą architekturą tego miasta, a wspomnienia związane ze zwiedzanymi atrakcjami na pewno pozostaną z nami na długo.