Jakie smoczki dla noworodków są najlepsze?

Smoczki dla noworodków to podstawowy gadżet każdego malucha. To właśnie dzięki nim dzieci mogą wyrobić sobie pożądany odruch ssania i jednocześnie mieć po prostu zajęcie. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że wybór smoczków dla noworodków, jaki obecnie dostępny jest na rynku, może wprawić wielu rodziców w konsternacje. Wobec tego, jakie smoczki dla noworodków rzeczywiście są najlepsze i które z nich warto wybierać?

Rodzaje smoczków dla noworodków

smoczki dla noworodków

Nie da się ukryć, że na rynku akcesoriów dziecięcych praktycznie co chwilę pojawia się coś nowego. Dokładnie tak samo jest w przypadków smoczków. Jest to obecnie jedna z najszerszych kategorii produktowych, a rodzice często zastanawiają się jakie smoczki dla noworodków z Sanbello będą najlepsze? Otóż do ich najpopularniejszych rodzajów możemy zaliczyć:

  • smoczki dla noworodków anatomiczne – głównie mają one pomóc w kształtowaniu się miękkiego podniebienia u maluchów;
  • smoczki dla noworodków dynamiczne – pomagają w kształtowaniu się odruchu ssania;
  • smoczki dla noworodków uspokajające – jak sama ich nazwa wskazuje, mają one pomóc w opanowaniu nagłych ataków płaczu i niepokoju u dziecka, a także ułatwić maluchom zasypianie;
  • smoczki dla noworodków ortodontyczne – wspierają one rozwój szczęk maluszka.

Nie da się więc ukryć, że wybór dla przeciętnego rodzica będzie wyjątkowo trudny. Warto jednak pamiętać, że zasada działania większości wymienionych smoczków jest podobna. Mimo tego, że mają one inne nazwy, to różnice w ich konstrukcji i działaniu są prawdziwie znikome.

Warto w tym momencie podkreślić, że bez względu na to, jaki smoczek dla noworodka wybiorą jego rodzice, muszą o niego zadbać w należyty sposób. Zachowanie podstawowych zasad higieny i dezynfekcji jest – w przypadku smoczków dla maluchów – absolutnym priorytetem.

Smoczki dla noworodków – na co koniecznie musimy zwrócić uwagę przy wyborze?

Smoczki dla noworodków – jak zostało to już wspomniane – mają zróżnicowane nazwy, ale także i zróżnicowane konstrukcję. Tak naprawdę, dla rodziców, przy ich wyborze, najważniejszy powinien być zarówno kształt, jak i rozmiar takiego gadżetu. Okazuje się bowiem, że smoczki dla noworodków muszą być przede wszystkim idealnie dopasowane od ich anatomii. Z kolei przy wyborze kształtu warto zwrócić uwagę na to, który z nich będzie dla dziecka najwygodniejszy.

Pamiętajmy bowiem, że smoczek ten ma przede wszystkim przysłużyć się naszemu maluchowi i zapewnić mu wygodę użytkowania. Kolejnym, ważnym aspektem jest to, by wybrać odpowiedni materiał, z którego smoczki dla noworodków zostały wykonane. Znajdziemy najczęściej modele silikonowe, ale mogą się na rynku trafić także smoczki dla noworodków wykonane z szeregu innych, tworzyw sztucznych.

Jednocześnie śmiało można tu powiedzieć, że modele silikonowe praktycznie zawsze są dobrym rozwiązaniem, a także podbijają serca maluchów. Warto jednak zaznaczyć, by rodzice takie smoczki dla noworodków kupowali jedynie od sprawdzonych producentów, którzy posiadają certyfikaty i atesty na swoje produkty.