Jakie ubranka sprawdzą się  tych pierwszych dniach?

Koszt urodzenia dziecka należy planować od początku ciąży, a następnie kupować kolejno pozycje z naszej listy. Im szybciej przygotujemy się na przybycie pociechy, tym więcej uda nam się zaoszczędzić. Największym wrogiem są zakupy w biegu –  maluch za chwilę będzie w  naszym domu, a i tak zdenerwowany młody ojciec zawsze biega po centrach handlowych w poszukiwaniu, na przykład  przewijaka lub fotelika samochodowego. Jeżeli najpierw zadbamy o wszystkie niezbędne gadżety i ciuszki dla noworodka, to z pewnością uda nam się zaoszczędzić sporo pieniędzy i jeszcze więcej nerwów.

mama z niemowlakiem na rękach

Kompletujemy wyprawkę krok po kroku…

Na etapie planowania tego, co musimy kupić naszemu maluchowi, zróbmy listę  dokładną wszystkich potrzebnych nam przedmiotów. Obejmuje to nie tylko łóżeczko, laktator, łóżeczko, ale także kosmetyki pielęgnacyjne, pieluchy, butelki, ciuszki dla niemowląt oraz mleko modyfikowane (jeżeli dziecko nie będzie karmione mlekiem mamy).

Skonsultujmy się z rodziną bądź przyjaciółmi, którzy mają już rodzicielskie doświadczenia za sobą. Powiedzą nam, co skreślić z listy, a czego będziemy używać każdego dnia.

Ubranka dziecięce to nieodłączny element wyprawki. Nie przesadzajmy z ilością. Dla niemowląt wystarczy 5 kompletów kombinezonów z długim oraz krótkim rękawem, 5 par body 2 czapki, 5 par skarpetek i może 5 par śpiochów. Dopiero gdy dziecko zacznie jeść pokarmy stałe i samodzielnie raczkuje, będzie potrzebowało więcej ubranek. Na początku jego ubranka zmieszczą się w niezbyt dużej szufladzie komody.

Jakie ubranka sprawdzą się  tych pierwszych dniach?

Najlepiej postawić na ubranka niemowlęce basic. Ciuszki dla niemowląt muszą być najzwyczajniej w świecie wygodnie. Nie mogą krepować ruchów, im mniej ozdób tym lepiej. Zwracajmy też uwagę na to, z jakich tkanin zostały uszyte ubranka dla najmłodszych. W tym przypadku doskonale sprawdzają się ciuszki wykonane z naturalnych materiałów takich, jak bawełna, len, bambus. Tego typu tkaniny są delikatne, nie podrażnią wrażliwej skóry. Dodatkowo świetnie odprowadzają nadmiar potu.