Kocyk dla niemowlaka przyda się na kilka lat

Ważne miejsca na liście zakupów akcesoriów dla dziecka zajmuje kocyk dla niemowlaka. W pierwszych dnia życia maluszka sprawdzi się w roli otulacza, który daje on dziecku poczucie bezpieczeństwa, które pamięta z okresu, gdy przebywało jeszcze w łonie mamy. Później przyda się do przykrycia śpiącego malucha.

Dobry materiał

kocyk dla niemowlaka
Kocyk dla niemowlaka może służyć dziecku przez wiele lat. Pod warunkiem, że został wykonany z dobrej jakości materiału. Z pewnością będzie on często ulegał zabrudzeniom. Dobrze więc, by jego pranie nie sprawiało problemów, a sam kocyk był odporny na działanie detergentów.
Ważną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę kupując kocyk dla niemowlaka jest miękkość tkaniny. Skóra maluszka jest bardzo wrażliwa. Wszystko, co ma z nią kontakt powinno być na tyle delikatne, by nie powodować podrażnień.
Komfort cieplny to kolejna ważna rzecz o której trzeba pamiętać kupując kocyk dla niemowlaka. Powinien on być wykonany z materiału przepuszczającego powietrze, a jednocześnie ogrzewającego maluszka.

Jaka wielkość kocyka?

Na rynku dostępne są kocyki w różnych rozmiarach. Kupując go swojemu dziecku warto pamiętać, że w pierwszym okresie życia będzie ono szybko rosło. Nie warto więc oszczędzać pieniędzy kupują najmniejszy kocyk.
Najbardziej optymalnym rozmiarem jest kocyk o bokach 75 x 100 centymetrów. Sprawdzi się zarówno jako okrycie małego śpiocha odpoczywającego w łóżeczku lub wózku jak i dwulatka, który zechce w zimowy wieczór poleżeć przed telewizorem.