Kostka dla każdego

Chociaż minęło już kilkadziesiąt lat, od czasu stworzenia kostki Rubika to wciąż cieszy się ona niesłabnącą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Producenci prześcigając się w ciekawych rozwiązaniach oferują kostki w różnych kształtach oraz o innej ilości ścianek.

 

Kostka dla początkującego

 

Jeżeli nie posiadamy doświadczenia w układaniu kostka Rubika dla zaawansowanych nie będzie dobrym pomysłem. Na początku przygody zaleca się kopno klasycznej kostki 3×3 składającą się 9 elementów na każdej ze ścianek.

 

Jeżeli chcemy zachęcić do zabawy dziecko możemy zdecydować się na wersję mini, czyli kostkę 2×2. W takim przypadku na każdej ze ścianek kostki odnajdziemy 4 ruchome elementy. Danie dziecku innej kostki może zniechęcić je do dalszej zabawy.

 

Kostka a rozwój dziecka

 

Magiczna kostka to jedna z najlepszych zabawek, którymi możemy obdarować dziecko. Kostka Rubika będzie miała doskonały wpływ, nie tylko na motorykę małą dziecka, ale również przyczyni się do rozwoju umiejętności myślenia przestrzennego, nauczy dziecko logiki oraz wspomoże je w nauce kreatywnego rozwiązywania problemów.

 

Magiczna kostka sklep to również zabawka, która sprawdza się w sytuacjach dnia codziennego. Ze względu na jej niewielkie rozmiary można ją zabrać ze sobą. Oczekując w kolejce w sklepie, w poczekalni u lekarza lub też w urzędzie możemy dać dziecku kostkę każdorazowo, gdy tylko zacznie się niecierpliwić.