Kostka rubika – jakie korzyści płyną z jej układania?

Chyba każdy, chociaż raz miał w rękach kostkę rubika. Kolorowa, intrygująca, budząca zainteresowanie i? Ucząca logicznego myślenia! Mało kto wie tak naprawdę ile korzyści płynie z układania kostki rubika. To nie tylko zwykła zabawka! Dzięki jej układaniu mamy wpływ na prawidłowy rozwój nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Jaki pozytywny wpływ ma układanie kostki rubika?


Układanie kostki rubika niesie ze sobą wiele zalet. Do najważniejszych zaliczyć bez wątpienia należy:
– uczenie cierpliwości i dążenia do celu
– uczenie ciężkiej pracy w drodze do osiągania zamierzonych efektów
– uczy motywacji do działania
– uczy logicznego myślenia
– uczy koncentracji
– rozwija pamięć
– kształtuje spostrzegawczość i wyobraźnie
Dbając o prawidłowy, kreatywny i ciekawy rozwój swojego dziecka warto podarować mu w prezencie logiczną zabawkę jaką jest np. kostka rubika 3×3.


Nauka przez zabawę


Dzieci często i szybko się nudzą, układanka jaką jest kostka rubika 3×3 może okazać się świetnym rozwiązaniem na rozwianie nudy i ciekawą naukę poprzez zabawę.
Zamiast spędzać czas przed ekranem TV czy tabletem, warto zainwestować w umiejętności, które w przyszłości zaowocują. Niektórzy na tyle stają się związani z kostką rubika, że staje się ona dla nich prawdziwą pasją! Z pewnością warto wypróbować taką formę rozrywki. Nie tylko daje wiele radości, ale i satysfakcji. Szybkie układanie kostki rubika 3×3 można osiągnąć poprzez liczne treningi. Niekiedy może zająć to praca przez kilkanaście minut dziennie, niekiedy przez kilka godzin dziennie, ale jak powszechnie wiadomo – trening czyni mistrza. Satysfakcja z ułożenia takiej kostki gwarantowana.