Nauka angielskiego u dzieci w wieku 5 lat

Małe dzieci, w wieku około 5 lat, są szczególnie podatne na przyswajanie nowych języków. W przeciwieństwie do nastolatków i dorosłych mają dużo więcej czasu, ale przede wszystkim naturalne chęci i motywację. Odpowiednie sposoby nauczania pozwalają na szybkie przyswojenie reguł gramatycznych, nowego słownictwa oraz umiejętności dialogowych. 

Angielski dla 5 latka – jakie są korzyści przy wczesnym rozpoczęciu nauki?

  • Pierwszą i najważniejszą rzeczą są naturalne strategie dziecka. Dzieci w wieku 5 lat stosunkowo niedawno same nauczyły się mówić po polsku za pomocą swoich strategii nauki, które teraz mogą wykorzystać do intuicyjnej nauki angielskiego.
  • Nauka i zabawa – podczas zabaw językowych dzieci przyjemnie spędzą czas i przyswoją sporo nowych wiadomości.
  • Więcej czasu – w wieku 5 lat dziecko nie ma wielu obowiązków – szkolnych lub domowych, więc spokojnie może wykorzystać ten czas na naukę języka. Pomoże to też zbudować nawyk nauki oraz dyscypliny.
  • Łatwiejsze przyswajanie kolejnych języków w dalszym życiu – nauka od najmłodszych lat pozostawia strategie i umiejętności, które pomogą w nauce 3, 4 lub kolejnych języków.

Jak wyglądają etapy nauki nowego języka u dziecka?

Pierwszym jest okres ciszy – dzieci nie rozumiejąc słów próbują porozumiewać się gestami, lub wyrazem twarzy. Na tym etapie warto jest prosić dzieci o powtarzanie słów i składanie zdań.

Początki mówienia pojawiają się przy pierwszych poznanych słowach. 

Następnie przychodzi czas na budowanie struktur – dziecko potrafi już powiedzieć, że widziało czarnego kota lub niebieski samochód. Więcej informacji na stronie: https://edoo.pl/angielski-dla-5-6-latka/