Nauka jazdy na rowerze krok po kroku

Wydaje się, że w zasadzie każe dziecko powinno nauczyć się jeździć na rowerze. Zadaniem rodzica jest przekazanie maluchowi tej umiejętności. Zacząć należy od nauki jazdy na rowerkach dla dzieci.

Pierwsze rowerki dla dzieci

Niewątpliwie, dobrze jest podarować rowerek już bardzo małemu dziecku. Początkowo najlepsze dla dzieci rowerki to takie, które wyposażone są w trzy duże koła. Pozbawione są one również łańcucha, a dziecko porusza się odpychając nogami od podłogi. Korzystanie z tego typu rowerków dla dzieci ma sens z tego względu, iż dziecko oswaja się z rowerem. Dzięki temu, później nauka jazdy na prawdziwym rowerze przebiega sprawniej.

Jazda na prawdziwym rowerze

Pierwsze prawdziwe rowerki dla dzieci powinny być wyposażone w dodatkowe, doczepiane koła po obu stronach tylnej części pojazdu Pozwoli to dziecku trenować już nieco łapanie równowagi, jednocześnie będąc całkowicie bezpiecznym. W pewnym momencie jednak konieczne jest odłączenie dodatkowych kółek.

Kiedy dziecko uczy się już jeździć na na dwóch kółkach, konieczne jest, ażeby rodzic je asekurował. Wydaje się, że dobrze jest to zrobić przy pomocy kija montowanego do roweru. Rodzic idzie za dzieckiem będąc gotowym w każdym momencie chwycić kij i zapobiec tym samym upadkowi malucha.