Nauka sikania u dziecka

Każdy rodzic jest niezmiernie dumny z każdego, nawet najmniejszego sukcesu w życiu swojego dziecka. Sukcesy takie można obserwować na każdym kroku zwłaszcza u bardzo małych dzieci, kiedy wszystko dzieje się po raz pierwszy. Pierwszy ząbek, pierwszy krok czy pierwsze słowo, są zazwyczaj tematami rozmów całej rodziny. Równie ważnym powodem do dumy powinna być sytuacja, w której maluch przestaje korzystać z pieluch i zaczyna siadać na nocnik.

Kiedy odpieluchować malucha?

W zasadzie nie da się jednoznacznie wskazać okresu na rezygnację z pieluch, który byłby uniwersalny i sprawdziłby się w przypadku wszystkich dzieci. Jedne maluchy szybciej się uczą, inne potrzebują nieco więcej czasu na zdobycie nowych umiejętności. Zasada jest jednak prosta – im szybciej się zacznie, tym szybciej można spodziewać się pewnych sukcesów.

Jak nauczyć dziecko sikać na nocnik?

Przede wszystkim trzeba w tej materii wykazać się nie lada cierpliwością. Należy kupić nocnik dla dziecka, który będzie dobrze dobrany do jego wieku i po prostu regularne malucha na ten nocnik wysadzać, nawet w nocy. Regularność jest w tym przypadku kluczem do sukcesu. Po kilku tygodniach takich praktyk dziecko powinno sikać do nocnika. Więcej informacji można przeczytać na stronie bloga Bobomio.