Ochraniacz do łóżeczka dziecięcego – zastosowanie

Wielu rodziców zabezpiecza swoje dzieci na wszelkie możliwe sposoby – nawet w trakcie snu. W łóżeczku posiadającym szczebelki istnieje bowiem ryzyko, że maluch uderzy o nie delikatną główką. Z myślą o tym powstał praktyczny i niezwykle funkcjonalny ochraniacz do łóżeczka niemowlęcego.

Zastosowanie ochraniaczy do łóżeczek

Montowane do łóżeczka ochraniacze mają przede wszystkim chronić dziecko przed urazami. O ile noworodkom nie są potrzebne, ponieważ nie potrafią one jeszcze samodzielnie poruszać się w przestrzeni łózka, o tyle stają nieocenioną pomocą w przypadku starszych dzieci. W momencie, kiedy pociecha zaczyna siadać, turlać się i wiercić w łóżeczku – może przez przypadek wsadzić rączkę, nóżkę lub nawet główkę między szczebelki. Ochraniacz skutecznie temu zapobiega. Co więcej, chroni on także bobasa przed przypadkowymi urazami, jakie mogłoby powstać w wyniku uderzenia o twarda powierzchnię szczebli.

Dodatkowa izolacja cieplna

Ochraniacze do łóżeczek niemowlęcych przydają się również wówczas, gdy w pokoju panuje stosunkowo niska temperatura. Dzięki temu, że stanowią swoiste parawany – w łóżeczkach, których szczeble zostały nimi osłonięte, temperatura jest nieco wyższa.

Ochraniacz do łóżeczka to nie tylko ładny dodatek – to także zabezpieczenie malucha przed urazami oraz ryzykiem zakleszczenia się między szczeblami.