Pościel dla niemowlaka – o czym trzeba pamiętać podczas zakupów?

Niemowlę w ciągu doby spędza wiele godzin w łóżeczku. Z tego powodu rodzice powinni jeszcze przed narodzinami dziecka pomyśleć o zakupie pościeli dla niemowlaków, która zapewni maleństwU komfort. Co trzeba wiedzieć wybierając pościel?

Najważniejsze zasady

Najistotniejszą kwestią jest to, by pościel była wykonana z miękkiej i ciepłej tkaniny. Materiałem wartym polecenia jest bawełna (bez żadnych domieszek), która spełnia obydwa te kryteria. Dodatkowo bawełnianą pościel można wyprać w bardzo wysokiej temperaturze, bez ryzyka jej zniszczenia, co daje rodzicom pewność, że zostały usunięte wszystkie zarazki i bakterie mogące zaszkodzić ich pociesze.

Wygląd pościeli

Wszyscy rodzice chcą, by kącik ich dziecka był nie tylko wygodny, ale też ładnie wyglądał. Na rynku można znaleźć pościel dla niemowlaka (https://www.trilli.pl) w różnych wzorach, dzięki czemu każdy rodzic znajdzie komplet, który przypadnie mu do gustu. Kupując dla niemowlaka pościel należy jednak pamiętać o tym, by decydować się na komplety w jasnych kolorach, do których nie zostały dodane liczne barwniki, które mogą spowodować uczulenie. Warto decydować się na gotowe zestawy pościeli oferowane przez wielu producentów, w których znajdują się pasujące do siebie poszewki, prześcieradło oraz ochraniacz do łóżeczka.