Różne rodzaje kostki Rubika

W sklepach dostępnych są tysiące różnorodnych zabawek mających poprawić dziecięce zdolności do kreatywnego myślenia, wyobraźni przestrzennej, czy ćwiczące ich motorykę oraz rozwijające już posiadane umiejętności manualne. Wśród tych zestawów wyróżnia się ponadczasowa kostka Rubika, która mimo upływających dekad cieszy się niesłabnącą popularnością wśród dzieci oraz ich rodziców.

 

Rodzaje kostki

 

Najodpowiedniejszą kostka Rubika online dla dziecka będzie jej klasyczna odmiana sześcienna. Może ona składać się od czterech do aż stu dwudziestu jeden elementów na każdej ze ścianek. Oczywiście w przypadku dziecka należy zacząć od kostki mającej cztery elementy. Wersja posiadająca sto dwadzieścia jeden elementów przeznaczona jest dla dorosłych, podchodzących do kostki w sposób profesjonalny.

 

Wybierając zabawkę 2x2x2, czyli składającą się z czterech elementów na każdej ze ścianek minimalizujemy ryzyko, że dziecko nie będzie się chciało bawić. Klasyczna kostka 3x3x3 może sprawić sporo problemów osobie dorosłej, należy więc umiejętnie wybierać odpowiednią kostkę.

 

Chociaż kostka, jak sama nazwa wskazuje kojarzy nam się głównie z sześcianem, czyli rzeczą składającą się z sześciu różnych ścian, to kostka Rubika może posiadać tych ścianek też cztery, jak Pyraminx osiem, jak kostka Diamond lub dwanaście, jak w przypadku kostki Rubika określanej, jako Kilominx. Ponadto mogą one różnić się ilość elementów do ułożenia na każdej ze ścianek.

 

Podstawowe korzyści

 

Zabawa z kostką Rubika przynosi wiele korzyści dla dziecka. Nie tylko poprawia motorykę, kreatywne oraz przestrzenne myślenie, ale również świetnie ćwiczy dziecięcą cierpliwość, co jest jedną z najważniejszych umiejętności. Kostka jest niewielkich rozmiarów i może urozmaicić czas w czasie podróży, na zakupach lub w czasie oczekiwania w kolejce.