Spacerówka dla wymagających

W sklepach znajdziemy ogromny wybór tak zwanych spacerówek, czyli lekkich wózków przeznaczonych dla starszych dzieci. Modele dobrej jakości wyposażone są w dodatkowe elementy i akcesoria, które zwiększają wygodę dziecka i rodzica.

Wygodny wózek spacerowy

Na wygodę podróżowania w wózku duży wpływ mają koła oraz amortyzatory. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, kiedy poruszamy się po nierównym podłożu. W takim przypadku duże koła znacznie ułatwiają zadanie rodzicowi, ponieważ prowadzenie wózka wymaga mniejszego wysiłku. Jednocześnie dobre amortyzatory zmniejszają wszystkie wstrząsy, co korzystnie wpływa na komfort malucha. Wózek spacerowy powinien być także łatwy do prowadzenia i zwrotny. Najlepiej jeśli da się go swobodnie popychać tylko jedną ręką.

Trwałość i brak awarii

Awarie spacerówki mogą być bardzo denerwujące, zwłaszcza jeśli nastąpią w trakcie spaceru, daleko od domu. Dlatego spacerówka parasolka powinna być solidnie wykonana. Dotyczy to mocowania kółek, ale także innych elementów takich jak barierka ochronna. Warto pamiętać, że z wózka korzystać będzie także kilkuletnie dziecko, które lubi się wiercić, kopać i skakać, dlatego konstrukcja powinna być solidna i odporna na uszkodzenia.