Światowy zachwyt nad Wiedźminem – gadżety z polskiej produkcji są rozchwytywane w różnych krajach

Wiedźmin to polska produkcja, której popularność odnotować można w różnych rejonach świata – dużym uznaniem cieszy się w Stanach Zjednoczonych, a nawet w dalekiej Azji. Można bez kozery stwierdzić, że polski produkt zyskał światowy rozgłos nie tylko dzięki serii powieści, ale przede wszystkim dzięki cyfrowej interpretacji dzieła Sapkowskiego.

O Wiedźminie wie niemalże każdy fan rozgrywek komputerowych

Reklamy o Wiedźminie pojawiają się w wielkich miastach, m.in. na multimedialnych billboardach na najczęściej uczęszczanych ulicach. Uniwersum Wiedźmina zdobyło także popularność bezpośrednio w najwyższych kręgach decyzyjnych Stanów Zjednoczonych. Podczas jednego z międzynarodowych spotkań, Donald Tusk wręczył ówczesnemu prezydentowi Stanów, Barrackowi Obamie, egzemplarz gry Wiedźmin 2. Sprawa została szeroko skomentowana w mediach także przez obdarowanego. Była to świetna promocja polskiego produktu, który zaskarbił sobie wyjątkowe miejsce na liście najlepszych produkcji w świecie gier.

Rozpoznawalność i sława wieńczą sukces polskiej produkcji

Wiedźmińskie gadżety są tego najlepszym przykładem! Przeszukując strony internetowe natkniemy się na aukcje, portale sprzedażowe i inne strony oferujące ciekawe akcesoria z kultowego Wiedźmina. Niektóre portale internetowe, na kanwie ogromnej sławy powieści, zdecydowały się na stworzenie osobnych katalogów sprzedażowych, nazywanych m.in. „wiedźmin gadżety”, w których oferowane są serie produktów sygnowanych logiem Wiedźmina. pixel-shop.pl/wiedzmin