Ultra Plastelina – plastelina i coś więcej

Zabawki, które kilka dekad temu sprawdziły się, dając dzieciom ogrom radości, funkcjonują do dziś, jednak uległy nowoczesnej metamorfozie, stając się atrakcyjne dla współczesnych pociech. Zabawa plasteliną od zawsze była ciekawą formą zajęcia, które pobudzało zmysł twórczy, a także motorykę dłoni. Dziś jednak zwyczajna masa plastyczna wydaje się być historią, a w jej miejsce weszła Ultra Plastelina, która oprócz tego, że daje możliwość lepienia fantazyjnych figurek, zachwyca swoimi nowoczesnymi atrybutami.

Archaiczne zabawki w nowoczesnym wydaniu

Ultra Plastelina jest innowacyjnym prototypem, miarodajnym do współczesnych czasów. Jej struktura może być brokatowa, krystaliczna, fluorescencyjna lub magnetyczna. Prostota pierwotnej masy plastycznej została więc sprowadzona do wymogów współczesności, mimo, iż zabawa nią dąży do wspólnego mianownika – lepienia figurek, które podpowiada dziecięca wyobraźnia.ultra plastelina

Ulepszona wersja plasteliny

Ultra Plastelina, którą kupisz tutaj, w swojej pierwotnej wersji jest twarda, jednak pod wpływem ciepła dłoni i ugniatania, szybko staje się miękka i elastyczna. Dzięki temu można formować z niej różne obiekty w dowolnych kształtach. Masa, w przeciwieństwie do swojej poprzedniczki, nie kruszy się co sprawia, że można ją dodatkowo skręcać, zgniatać i zwijać. Nowinką technologiczną natomiast jest możliwość wykorzystania jej jako piłki – po uformowaniu kulki, ta ma możliwość odbijania się od podłoża.