Wady i zalety pieluszek wielorazowych

Pieluszki wielorazowe, takie jak przykładowo pieluszki bambusowe, coraz częściej wybierane są zamiast tradycyjnych, jednorazowych pampersów. Jakie są ich zalety, które powodują tak dużą popularność? A może posiadają one również jakieś wady, które trzeba mieć na uwadze, gdy zechce się zmienić używane do tej pory pampersy na rzecz wersji wielorazowej?

Najważniejsze zalety

Zdecydowanie najważniejszą zaletą takich pieluszek jest kwestia ekonomiczna. Jak wiadomo, jednorazowe pieluszki potrafią kosztować naprawdę sporo, a zużywa się ich dzień w dzień nawet po kilka sztuk. Takie modele jak pieluchy bambusowe dla niemowlaka nie tylko są nieco tańsze przy jednorazowym zakupie, lecz dodatkowo dzięki temu, że można je prac, a także szybko wysuszyć, pozwalają oszczędzić naprawdę sporo pieniędzy.
Nie można również zapominać o tym, że ogromna część pieluszek wielorazowych wykonana jest z materiałów naturalnych. Przykładowo bambusowe pieluchy, które wykonane są z włókien bambusa, są znacznie bezpieczniejsze dla delikatnej, dziecięcej skóry, niż sztuczne jednorazowe modele.

Jakie mają wady?

Rzecz jasna pieluszki wielorazowe posiada również wady. Zdecydowanie najważniejszą z nich jest czasochłonny proces prania i suszenia. Z tego powodu poleca się wybranie takich pieluszek, które pierze i suszy się możliwie najszybciej i najwygodniej. Zdecydowanie z tego typu modeli polecić można wspomniane już wcześniej pieluszki bambusowe, które są najwygodniejsze spośród innych dostępnych na rynku modeli wielorazowych.