Zabawki dla czterolatka

W całym roku jest wiele okazji do wręczenia dziecku prezentu – może to być Dzień Dziecka, jego urodziny, imieniny czy święta.

Prezent dla dziecka – przemyślany wybór

Rynek zabawkowy obfituje w niezliczoną ilość rodzajów zabawek dla dzieci w każdej grupie wiekowej, więc wybór wydaje się nietrudny, ale tylko w momencie, gdy rodzic zna dokładnie marzenia i zainteresowania swojej pociechy.
Zasadniczo, każde dziecko cieszy się z nowej zabawki, nawet gdy podobną już posiada. Warto więc przed kupieniem nowego prezentu skontrolować „stan posiadania” malucha i wybrać zabawkę na miarę jego wieku i rozwoju.

Zabawki i gry edukacyjne

Zabawki dla czterolatka powinny być już bardziej kreatywne niż dla młodszego dziecka – w tym wieku rozwój motoryczny i manualny jest najszybszy, więc zabawki składające się z większej ilości elementów wzbudzą jego zainteresowanie.
Najbardziej popularne to:
– klocki konstrukcyjne,
– puzzle,
– układanki obrazkowe
i tym podobne.

Równie dobrym pomysłem będzie sprezentowanie dziecku ciastoliny lub piasku kinetycznego z różnorodnymi foremkami, zabawek edukacyjnych, takich jak: mikrofon dla początkującej piosenkarki, znikopis dla małego artysty, czy interaktywną mapę, na której można umieścić zwierzęta zamieszkujące poszczególne kontynenty – dla przyszłego podróżnika-zoologa.

Odpowiednie zabawki dla 4 latka to również gry planszowe – rozwijają wyobraźnię, uczą współzawodnictwa, pomagają w poznawaniu liczb i kolorów, a także wzmacniają pamięć i uczą logicznego myślenia.
Gry planszowe wymagają obecności przynajmniej dwóch osób – jest to więc znakomita zabawka i dla dzieci i dla rodziców czy rodzeństwa.

Spędzanie z dziećmi jak najwięcej czasu przynosi mnóstwo obopólnych korzyści, a wspólna zabawa sprzyja pogłębianiu więzów rodzinnych.